Neptun kód Jelszó
Közraktár utca 4-6. C503. Telefon: 482-7241 Fax: 482-7255 Kezdőoldal Corvinus Egyetem Kapcsolat IN ENGLISH

Szakmai gyakorlat BA >> Archívum

Kedves Hallgatók,

ősztől - várhatóan 2009. szeptember 28-tól - csak géppel kitöltött Befogadó-nyilatkozatokat és Referencialeveleket veszünk át. A fogadóintézmények, gyakorlati helyek által (nyáron, ill. évközben folyamatosan) aláírt és lepecsételt verziókat kérjük scanneljék be.

Fogadóóra: november közepéig szerdánként 11,00-12,00 között (C 515).

Kérdéseikkel - amelyekre a honlapon nincs válasz - emaiben is kereshetnek,

Paragi Beáta (2009.09.28.)


Kedves Hallgatók!

A nyár folyamán letöltött szakmai gyakorlatokhoz tartozó referencialeveleket szeptember folyamán kérjük leadni az intézetben. A szakmai gyakorlat adminisztrációjához szükséges nyomtatványok Word formátumban is elérhetőek a megfelelő linken keresztül.

 


Kedves (másodéves) Hallgatók! (2008/2009. és 2009/2010. tanév)

A szakmai gyakorlat hely megtalálásának és igazolásának határideje: 2010. tavasz

Ennek módja:

  1. a honlapról letölthető Befogadó-nyilatkozat érintett intézménnyel (vállalattal, szervezettel) való tartalmi egyeztetése, illetve
  2. az aláírt nyomtatvány BCE/NTI (Paragi Beáta C515 vagy C 503) részére határidőre történő leadása;
  3. Befogadónyilatkozat hiányában a BCE NTI arról való tájékoztatása, hogy a hallgatónak milyen elképzelései vannak a szakmai gyakorlat megszervezésével, lebonyolításával kapcsolatban.

A határidő minden Nemzetközi Tanulmányok BA-képzésben résztvevő nappali tagozatos hallgatóra vonatkozik.

Fontos! Akik a fenti tájékoztatási kötelezettségüknek nem tesznek eleget és az évfolyam-névsorban szerepelnek, azok esetében a BCE NTI él a feltételezéssel, hogy (1) a követelményeknek megfelelő szakmai gyakorlat helyet diplomaszerzésig elintézik maguknak, illetve (2) ahhoz semmilyen egyetemi, kari, intézeti segítséget nem igényelnek.


Kedves Hallgatók!

A BCE Nemzetközi Tanulmányok Intézete (NTI) elvben minden érdeklődő hallgatójának kiadja a Külügyminisztériumban letöltendő gyakorlathoz szükséges összevont, általános tartalommal bíró támogatólevelet és igazolást. Ettől függetlenül az eredményes pályázat érdekében javasoljuk, hogy kérjenek legalább egy ajánlást olyan oktató(k)tól is, aki(k) kellő mértékben ismeri(k) az Önök képességeit, munkamorálját, szakmai elhivatottságát, jövőképét.

Az NTI fenntartja a jogot, hogy azok számára nem ad ki támogatólevelet, akik valami rendkívüli oknál fogva alkalmatlanok arra, hogy a BCE hallgatójaként vegyenek részt szakmai gyakorlaton (pl. az intézmény, képzés jó hírnevének megsértése, az egyetem szellemiségével összeegyeztethetetlen viselkedés).

Az igényeket kérjük a gyakorlat@diplomacia.hu címre továbbítani.


 

Szakmai gyakorlat lebonyolításával, ügyintézésével kapcsolatos tudnivalók

A Nemzetközi Tanulmányok BA-képzésben résztvevő hallgatók a képzési és kimeneti követelményeknek megfelelően 1 hónap szakmai gyakorlaton kötelesek részt venni. Ebből következően a szakmai gyakorlat letöltése elengedhetetlen feltétele a MA-képzésre való felvételnek. A szakmai gyakorlatot – a szakmai tárgyak legalább egy részének teljesítését követően - a II. és III. év folyamán érdemes letölteni.

Az alábbi anyaggal kapcsolatos észrevételeiket, javaslataikat, kérdéseiket a dokumentum végén található e-mail címre várjuk.

I. A szakmai gyakorlat célja; kompetenciák

  1. A szakmai gyakorlat célja, hogy a hallgatók – tanulmányaiknak, szakirányuknak megfelelő tevékenységet végző szervezetnél (vállalatnál, intézménynél) – megismerkedjenek az ott folyó szakmai munkával, bekapcsolódjanak a napi munkavégzésébe, önállóan oldják meg a szakmai vezetőjük által rájuk bízott feladatot, illetve tapasztalatokat gyűjtsenek a munkaerőpiacon való későbbi elhelyezkedéshez.
  2. A szakmai gyakorlatra vonatkozó minőségi kritériumok a formális egyetemi BA-képzés és a szakmai gyakorlat során elsajátítható, fejleszthető kompetenciákat foglalják magukban.
    1. Általános kompetenciák: határidőre való pontos, precíz munkavégzés a feladatok jellegétől függően önállóan vagy együttműködési készséget tanúsítva csapatban; a választott idegen nyelven való zökkenőmentes, szakmai nyelvezetnek megfelelő írásbeli és szóbeli kommunikáció.

    2. Szakmai kompetenciák: nemzetközi gazdasági, üzleti, jogi, politikai, társadalmi viszonyokat érintő koncepciók, fogalmak, elméletek, releváns módszerek ismerete és alkalmazása; az Európai Unió jogi és intézményi felépítésére, az integráció alakulására vonatkozó ismereteik gyakorlatban történő alkalmazása.

II. Szakmai gyakorlatra alkalmas helyek

Szakmai gyakorlatra alkalmas külső helynek minősül minden olyan szervezet, intézmény, amely nemzetközi, illetve multikulturális környezetben végzi tevékenységét akár Magyarországon, akár külföldön, illetve amely
 

  1. írásban vállalja, hogy szakmai gyakorlatra fogadja a hallgatót (befogadó-nyilatkozat), majd
  2. a szakmai gyakorlat elteltével tevékenységét röviden értékeli (referencialevél).

A potenciális szervezetek tevékenységi területüket tekintve az alábbi szférák bármelyikében működhetnek:

  • közszféra (pl. Külügyminisztérium; közintézmények nemzetközi-, illetve európai-kapcsolatokért felelős szervezeti egységei, főosztályai)
  • nemzetközi szervezetek külföldi vagy hazai képviseletei; nagykövetségek Budapesten és külföldön
  • versenyszféra (pl. multinacionális vállalatok, TNC-k; nemzetközi, regionális kapcsolatokkal rendelkező hazai vállalatok)
  • külpolitikai újságírással, tájékoztatással szakmailag elismert színvonalon foglalkozó sajtó (nyomtatott, elektronikus)
  • non-profit szféra, NGO-k (amelyek tevékenységükkel határokon átnyúló, globális, nemzetközi vagy regionális olyan problémákra hívják fel a figyelmet, mint pl. környezetvédelem, emberi jogok, humanitárius kérdések, nemzetközi fejlesztés)
  • akadémiai-kutatói szféra (a kutatóintézetben töltendő szakmai gyakorlatot azoknak ajánljuk, akik a felsőoktatásban, illetve az akadémiai szférában képzelik el jövőjüket).

Azon szervezetek, amelyek további segítséget nyújthatnak a helykeresésben, illetve amelyek által biztosított, koordinált szakmai gyakorlatot elfogadjuk:

III. Szakmai gyakorlat időtartama

A külső, hagyományos szakmai gyakorlat időtartama egy hónap (minimum 126, maximum 168 munkaóra), amely szabadon választható módon letölthető

  1. egyben, megszakítás nélkül egy hónap alatt;
  2. rugalmasabb, de folyamatos és rendszeres időbeosztásban, pl. heti 12-16 óra munkavégzéssel két-három egymást követő hónap alatt.
     

IV. A szakmai gyakorlat elfogadásának feltételei

  1. Korábbi, jelenlegi szakmai gyakorlat (vagy munkaviszony) beszámítása:
    1. A hallgató a szakmai gyakorlatát
      1. a céloknak és kritériumoknak/ kompetenciáknak megfelelő színvonalon;
      2. (ii) a munkáltatója, kijelölt szakmai vezetője által rábízott feladatokat gondosan ellátva, a rá vonatkozó specifikus, szakmai és jogszabályokban rögzített előírásokat betartva;
      3. (iii) a Budapesti Corvinus Egyetem jó hírnévhez való jogát nem sértve, az általa az egyetemen folytatott tanulmányok, szervezett képzés hitelét, hírnevét nem rontva töltötte le, illetve
         
    2. Az 1. pontban felsoroltak teljesítését a szakmai gyakorlatot igazolni jogosult személy a megfelelő tartalommal, de tetszőleges formában írásban (utólag) megerősíti:
      • korábban megkezdett és 2009. szeptember 1-ig befejezett szakmai gyakorlatok (munkaviszony) esetén annak teljesítését legfeljebb az utolsó munkanapot követő egy naptári éven belül lehet igazolni, de legkésőbb 2009. november 1-ig;
      • jelenleg is folyó szakmai gyakorlatok (munkaviszony) esetén a szakmai gyakorlatot az azt igazolni jogosult szakmai vezető a megfelelő kari/intézeti formanyomtatvány (Referencialevél) kitöltésével és aláírásával a szakmai gyakorlat befejezését követő 10 munkanapon belül kell, hogy igazolja.
         
  2. Jövőbeli – 2009. szeptember 1. után megkezdett – szakmai gyakorlat elfogadásának feltételei:
    1. A hallgató olyan helyen töltötte le a szakmai gyakorlatát, amelyet az Intézet – a befogadó hely által hiánytalanul kitöltött kari/intézeti formanyomtatvány ún. Befogadó-nyilatkozat tartalmának ismeretében, annak aláírásával – a szakmai gyakorlat megkezdése előtt jóváhagyott.
       
    2. A hallgató a szakmai gyakorlatát
      1. (i) a céloknak és kritériumoknak/ kompetenciáknak megfelelő színvonalon;
      2. (ii) a munkáltatója, kijelölt szakmai vezetője által rábízott feladatokat gondosan ellátva, a rá vonatkozó specifikus, szakmai és jogszabályokban rögzített előírásokat betartva;
      3. (iii) a Budapesti Corvinus Egyetem jó hírnévhez való jogát nem sértve, az általa az egyetemen folytatott tanulmányok, szervezett képzés hitelét, hírnevét nem rontva töltötte le, illetve
         
    3. A 2. pontban felsoroltak teljesítését a szakmai gyakorlatot felügyelő személy a megfelelő kari/intézeti formanyomtatvány (Referencialevél) hiánytalan kitöltésével, és aláírásával a szakmai gyakorlat befejezését követő 10 munkanapon belül igazolja.

V. Határidők

A 2009/2010. tanévben harmadéves hallgatók számára

2010. május 1: Referecialevelek végleges leadási és feltöltési határideje

A 2009/2010. tanévben másodéves hallgatók számára

2009. november 1: korábbi munkaviszonyt, szakmai gyakorlatot igazoló dokumentumok leadása

2010. tavasz.: (nyári/őszi szakmai gyakorlatokra vonatkozó) Befogadó-nyilatkozatok leadása/feltöltése

A határidők betartása, a szakmai gyakorlat helyéről és ütemezéséről való egyeztetés a hallgató felelőssége. Amennyiben a hallgató időben nem jelzi, hogy hol kívánja szakmai gyakorlatát letölteni, vagy olyan helyen tölti szakmai gyakorlatát, amelyet az egyetem részéről a Nemzetközi Tanulmányok Intézete előzetesen nem hagyott jóvá, az egyetem nem köteles a szakmai gyakorlat teljesítéséről szóló igazolást, Referencialevelet elfogadni.

VI. Karon/Intézeten belüli adminisztráció

A) Nyomtatványok

  • személyes, névre szóló Intézetvezető által aláírt Ajánlólevelet a Nemzetközi Tanulmányok Intézetében a megadott e-mailcímen (gyakorlat@diplomacia.hu), vagy az intézeti honlapon keresztül online lehet kérni. Az aláírt, lepecsételt ajánlóleveleket fogadóórában az intézeti titkárságról lehet elvinni.
  • Befogadó-nyilatkozat: honlapról letölthető
  • Referencialevél: honlapról letölthető

B) Szakmai gyakorlati helyek kari/intézeti jóváhagyás

  • Bármely szakmai gyakorlatra kiszemelt hely alkalmas mivoltáról fogadóórában, illetve e-mailben lehet egyeztetni.
  • A kitöltött, aláírt Befogadó-nyilatkozatokról elfogadásáról
    1. egyértelmű esetben a szakmai gyakorlatért felelős,
    2. a megfelelőséget tekintve vitatható esetben a karon/intézeten belül felállított szakmai gyakorlattal kapcsolatos ügyekben illetékes bizottság (SzGyB) dönt a Befogadó-nyilatkozat kézhezvételét követő 3 héten belül.
  • A kitöltött, aláírt Referencialevelek elfogadásáról
    1. egyértelmű esetben a szakmai gyakorlatért felelős,
    2. a megfelelőséget tekintve vitatható esetben a karon/intézeten belül felállított szakmai gyakorlattal kapcsolatos ügyekben illetékes bizottság (SzGyB) dönt a Befogadó-nyilatkozat kézhezvételét követő 3 héten belül.
  • A szakmai gyakorlat teljesítését és a Kar/Intézet részéről történő elfogadását egyaránt igazoló Referencialevelek alapján a szakmai gyakorlat teljesítését az Intézeti Titkárság rögzíti a Neptunban, és az illetékes Tanulmányi Osztály az indexben.

 


Kedves Másodéves Hallgatók! (2007/2008. tanév)

A szakmai gyakorlat hely megtalálásának és igazolásának határideje: 2008. május 15.

Ennek módja:

  1. a honlapról letölthető Befogadó-nyilatkozat érintett intézménnyel (vállalattal, szervezettel) való tartalmi egyeztetése, illetve
  2. az aláírt nyomtatvány BCE/NTI (Paragi Beáta C515 vagy C 503) részére határidőre történő leadása;
  3. befogadónyilatkozat hiányában a BCE NTI arról való tájékoztatása, hogy a hallgatónak milyen elképzelései vannak a szakmai gyakorlat megszervezésével, lebonyolításával kapcsolatban.

A fentieknek megfelelően kérjük, hogy minden érintett hallgató töltse ki az itt elérhető, rá vonatkozó on-line űrlapot legkésőbb május 15-ig! A kitöltéshez a kezdőoldalon be kell jelentkeznie!

A határidő minden Nemzetközi Tanulmányok BA-képzésben résztvevő nappali és levelező tagozatos hallgatóra vonatkozik.

Fontos! Akik a fenti tájékoztatási kötelezettségüknek nem tesznek eleget és az évfolyam-névsorban szerepelnek, azok esetében a BCE NTI él a feltételezéssel, hogy (1) a követelményeknek megfelelő szakmai gyakorlat helyet diplomaszerzésig elintézik maguknak, illetve (2) ahhoz semmilyen egyetemi, kari, intézeti segítséget nem igényelnek.

Köszönjük, kérdés esetén Paragi Beátához fordulhatnak.


Kedves Hallgatók!

A BCE Nemzetközi Tanulmányok Intézete (NTI) elvben minden érdeklődő hallgatójának kiadja a Külügyminisztériumban letöltendő gyakorlathoz szükséges összevont, általános tartalommal bíró támogatólevelet és igazolást. Ettől függetlenül az eredményes pályázat érdekében javasoljuk, hogy kérjenek legalább egy ajánlást olyan oktató(k)tól is, aki(k) kellő mértékben ismeri(k) az Önök képességeit, munkamorálját, szakmai elhivatottságát, jövőképét.

Az NTI fenntartja a jogot, hogy azok számára nem ad ki támogatólevelet, akik valami rendkívüli oknál fogva alkalmatlanok arra, hogy a BCE hallgatójaként vegyenek részt szakmai gyakorlaton (pl. az intézmény, képzés jó hírnevének megsértése, az egyetem szellemiségével összeegyeztethetetlen viselkedés).

Az igényeket kérjük a gyakorlat@diplomacia.hu címre továbbítani.


Kedves Hallgatók!

A Nemzetközi Tanulmányok BA-képzésben résztvevő hallgatók a képzési és kimeneti követelményeknek megfelelően 1 hónap szakmai gyakorlaton kötelesek részt venni. Ebből következően a szakmai gyakorlat letöltése elengedhetetlen feltétele a MA-képzésre való felvételnek. A szakmai gyakorlatot – a szakmai tárgyak legalább egy részének teljesítését követően - a II. és III. év folyamán érdemes letölteni.

Az alábbi anyaggal kapcsolatos észrevételeiket, javaslataikat, kérdéseiket a dokumentum végén található e-mail címre várjuk.

I. A szakmai gyakorlat célja; kompetenciák

  1. A szakmai gyakorlat célja, hogy a hallgatók – tanulmányaiknak, szakirányuknak megfelelő tevékenységet végző szervezetnél (vállalatnál, intézménynél) – megismerkedjenek az ott folyó szakmai munkával, bekapcsolódjanak a napi munkavégzésébe, önállóan oldják meg a szakmai vezetőjük által rájuk bízott feladatot, illetve tapasztalatokat gyűjtsenek a munkaerőpiacon való későbbi elhelyezkedéshez.
  2. A szakmai gyakorlatra vonatkozó minőségi kritériumok a formális egyetemi BA-képzés és a szakmai gyakorlat során elsajátítható, fejleszthető kompetenciákat foglalják magukban.
    1. Általános kompetenciák: határidőre való pontos, precíz munkavégzés a feladatok jellegétől függően önállóan vagy együttműködési készséget tanúsítva csapatban; a választott idegen nyelven való zökkenőmentes, szakmai nyelvezetnek megfelelő írásbeli és szóbeli kommunikáció.

    2. Szakmai kompetenciák: nemzetközi gazdasági, üzleti, jogi, politikai, társadalmi viszonyokat érintő koncepciók, fogalmak, elméletek, releváns módszerek ismerete és alkalmazása; az Európai Unió jogi és intézményi felépítésére, az integráció alakulására vonatkozó ismereteik gyakorlatban történő alkalmazása.

II. Szakmai gyakorlatra alkalmas helyek

Szakmai gyakorlatra alkalmas külső helynek minősül minden olyan szervezet, intézmény, amely nemzetközi, illetve multikulturális környezetben végzi tevékenységét akár Magyarországon, akár külföldön, illetve amely
 

  1. írásban vállalja, hogy szakmai gyakorlatra fogadja a hallgatót (befogadó-nyilatkozat), majd
  2. a szakmai gyakorlat elteltével tevékenységét röviden értékeli (referencialevél).

A potenciális szervezetek tevékenységi területüket tekintve az alábbi szférák bármelyikében működhetnek:

  • közszféra (pl. Külügyminisztérium; közintézmények nemzetközi-, illetve európai-kapcsolatokért felelős szervezeti egységei, főosztályai)
  • nemzetközi szervezetek külföldi vagy hazai képviseletei; nagykövetségek Budapesten és külföldön
  • versenyszféra (pl. multinacionális vállalatok, TNC-k; nemzetközi, regionális kapcsolatokkal rendelkező hazai vállalatok)
  • külpolitikai újságírással, tájékoztatással szakmailag elismert színvonalon foglalkozó sajtó (nyomtatott, elektronikus)
  • non-profit szféra, NGO-k (amelyek tevékenységükkel határokon átnyúló, globális, nemzetközi vagy regionális olyan problémákra hívják fel a figyelmet, mint pl. környezetvédelem, emberi jogok, humanitárius kérdések, nemzetközi fejlesztés)
  • akadémiai-kutatói szféra (a kutatóintézetben töltendő szakmai gyakorlatot azoknak ajánljuk, akik a felsőoktatásban, illetve az akadémiai szférában képzelik el jövőjüket).

Azon szervezetek, amelyek további segítséget nyújthatnak a helykeresésben, illetve amelyek által biztosított, koordinált szakmai gyakorlatot elfogadjuk:

  • BCE, Karrier Iroda
  • AISEC

III. Szakmai gyakorlat időtartama

A külső, hagyományos szakmai gyakorlat időtartama egy hónap (minimum 126, maximum 168 munkaóra), amely szabadon választható módon letölthető

  1. egyben, megszakítás nélkül egy hónap alatt;
  2. rugalmasabb, de folyamatos és rendszeres időbeosztásban, pl. heti 12-16 óra munkavégzéssel két-három egymást követő hónap alatt.
     

IV. A szakmai gyakorlat elfogadásának feltételei

  1. Korábbi, jelenlegi – 2007. december 31. előtt megkezdett és/vagy lezárt, esetleg folyamatban lévő – szakmai gyakorlat (vagy munkaviszony) beszámítása:
    1. A hallgató a szakmai gyakorlatát
      1. a céloknak és kritériumoknak/ kompetenciáknak megfelelő színvonalon;
      2. (ii) a munkáltatója, kijelölt szakmai vezetője által rábízott feladatokat gondosan ellátva, a rá vonatkozó specifikus, szakmai és jogszabályokban rögzített előírásokat betartva;
      3. (iii) a Budapesti Corvinus Egyetem jó hírnévhez való jogát nem sértve, az általa az egyetemen folytatott tanulmányok, szervezett képzés hitelét, hírnevét nem rontva töltötte le, illetve
         
    2. Az 1. pontban felsoroltak teljesítését a szakmai gyakorlatot igazolni jogosult személy a megfelelő tartalommal, de tetszőleges formában írásban (utólag) megerősíti:
      • korábban megkezdett és 2007. december 31-ig befejezett szakmai gyakorlatok (munkaviszony) esetén annak teljesítését legfeljebb az utolsó munkanapot követő egy naptári éven belül lehet igazolni, de legkésőbb 2008. május 31-ig;
      • jelenleg is folyó szakmai gyakorlatok (munkaviszony) esetén a szakmai gyakorlatot az azt igazolni jogosult szakmai vezető a megfelelő kari/intézeti formanyomtatvány (Referencialevél) kitöltésével és aláírásával a szakmai gyakorlat befejezését követő 10 munkanapon belül kell, hogy igazolja.
         
  2. Jövőbeli – 2008. január 1. után megkezdett – szakmai gyakorlat elfogadásának feltételei:
    1. A hallgató olyan helyen töltötte le a szakmai gyakorlatát, amelyet az Intézet – a befogadó hely által hiánytalanul kitöltött kari/intézeti formanyomtatvány ún. Befogadó-nyilatkozat tartalmának ismeretében, annak aláírásával – a szakmai gyakorlat megkezdése előtt jóváhagyott.
       
    2. A hallgató a szakmai gyakorlatát
      1. (i) a céloknak és kritériumoknak/ kompetenciáknak megfelelő színvonalon;
      2. (ii) a munkáltatója, kijelölt szakmai vezetője által rábízott feladatokat gondosan ellátva, a rá vonatkozó specifikus, szakmai és jogszabályokban rögzített előírásokat betartva;
      3. (iii) a Budapesti Corvinus Egyetem jó hírnévhez való jogát nem sértve, az általa az egyetemen folytatott tanulmányok, szervezett képzés hitelét, hírnevét nem rontva töltötte le, illetve
         
    3. A 2. pontban felsoroltak teljesítését a szakmai gyakorlatot felügyelő személy a megfelelő kari/intézeti formanyomtatvány (Referencialevél) hiánytalan kitöltésével, és aláírásával a szakmai gyakorlat befejezését követő 10 munkanapon belül igazolja.

V. Határidők (a 2007/2008. tanévben másodéves hallgatók számára)

2008. február 3. – február 28.: előzetes szándéknyilatkozatok (www.diplomacia.hu honlapon keresztül)

  • korábbi, jelenlegi, de legkésőbb 2007. december 31-ig megkezdett, a IV. pontban ismertetett feltételeknek megfelelő szakmai gyakorlatot (munkaviszonyt) kíván-e elszámoltatni;
  • nem kér kari/intézeti segítséget a külső szakmai gyakorlat lebonyolításához;
  • kér-e névre szóló kari/intézeti segítséget (Ajánlólevelet) a jövőbeli külső szakmai gyakorlat megszervezéséhez.

A határidők betartása, a szakmai gyakorlat helyéről és ütemezéséről való egyeztetés a hallgató felelőssége. Amennyiben a hallgató időben nem jelzi, hogy melyik lehetőséget választja, vagy olyan helyen tölti szakmai gyakorlatát, amelyet az egyetem részéről a Nemzetközi Tanulmányok Intézete előzetesen nem hagyott jóvá, az egyetem nem köteles a szakmai gyakorlat teljesítéséről szóló igazolást, Referencialevelet elfogadni.

VI. Karon/Intézeten belüli adminisztráció

A) Nyomtatványok

  • személyes, névre szóló Intézetvezető által aláírt Ajánlólevelet a Nemzetközi Tanulmányok Intézetében a megadott e-mailcímen (gyakorlat@diplomacia.hu), vagy az intézeti honlapon keresztül online lehet kérni. Az aláírt, lepecsételt ajánlóleveleket fogadóórában az intézeti titkárságról lehet elvinni.
  • Befogadó-nyilatkozat: honlapról letölthető (2008. január 14-től).
  • Referencialevél: honlapról letölthető (2008. január 14-től).

B) Szakmai gyakorlati helyek kari/intézeti jóváhagyás

  • Bármely szakmai gyakorlatra kiszemelt hely alkalmas mivoltáról fogadóórában, illetve e-mailben lehet egyeztetni.
  • A kitöltött, aláírt Befogadó-nyilatkozatokról elfogadásáról
    1. egyértelmű esetben a szakmai gyakorlatért felelős,
    2. a megfelelőséget tekintve vitatható esetben a karon/intézeten belül felállított szakmai gyakorlattal kapcsolatos ügyekben illetékes bizottság (SzGyB) dönt a Befogadó-nyilatkozat kézhezvételét követő 3 héten belül.
  • A kitöltött, aláírt Referencialevelek elfogadásáról
    1. egyértelmű esetben a szakmai gyakorlatért felelős,
    2. a megfelelőséget tekintve vitatható esetben a karon/intézeten belül felállított szakmai gyakorlattal kapcsolatos ügyekben illetékes bizottság (SzGyB) dönt a Befogadó-nyilatkozat kézhezvételét követő 3 héten belül.
  • A szakmai gyakorlat teljesítését és a Kar/Intézet részéről történő elfogadását egyaránt igazoló Referencialevelek alapján a szakmai gyakorlat teljesítését az Intézeti Titkárság rögzíti a Neptunban, és az illetékes Tanulmányi Osztály az indexben.

C) Kontaktok

  • fogadóóra (Paragi Beáta, C515): kedd 16.15-17.30
  • e-mail cím: gyakorlat@diplomacia.hu
  • honlapon keresztül: www.diplomacia.hu

© 2024 Budapesti Corvinus Egyetem, Nemzetközi Kapcsolatok Tanszék
1093 Budapest, Közraktár u. 4-6. V. em. 503. Telefon: (1) 482-7241 Fax: (1) 482-7255